O kapele

THE PANT vznikli na podzim roku 1996 v Břidličné u Bruntálu. Během let mají na svém kontě kromě čtyř autorských alb a nespočtu účastí na kompilacích i na 800 zdařilých živých vystoupení nejen u nás, ale i v zahraničí.

V letech 2005 a 2006 dochází k zásadním personálním změnám a vedle zakládajícího člena Romana Kočiříka (bass, voc) dál tvoří kapelu špičkový multiinstrumentalista Víťa Jelínek (guit, voc) a odchovanec bubenické školy Ivo Batouška Tomáš Vaca (drums,voc.).

V roce 2010 vychází kapele první singl v USA s celosvětovou distribucí a trio je k vidění v několika pořadech České televize, na TV Óčko a TV NOVA. O rok později slaví patnáct let vzniku natočením živého DVD “15 Years Anniversary”.

V roce 2021 se dosavadní trio rozšiřuje na kvartet, kdy doplňuje sestavu o další kytaru výborný muzikant Petr Dvořák (guit. voc.)

Ke konci roku 2022 nás opouští bubeník, dlouholetý člen kapely, Tomáš Vaca a nahrazuje ho bubenický profesor Ivo Batoušek ( JUMPING DRUMS, ex MOTORBAND)

V roce 2023 se t Petr Dvořák (guit. voc.) kapelu opouští a tak jsou The Pant opět triem.

THE PANT patří již řadu let k zavedeným a vyhledávaným stálicím nejen na tuzemské hard-rockové scéně a pravidelně jsou k vidění i na největších festivalových a klubových pódiích.

Reference

Festivaly

ROCK FOR PEOPLE, NOC PLNÁ HVĚZD, SÁZAVA FEST, VÝSTAVA MUZIKA, ROCKOVÁ OSTRAVA, ŠTĚRKOVNA OPEN MUSIC VIZOVICKÉ TRNKOBRANÍ atd.

Motosrazy

MOTONÁLET – NIKOLČICE, EURO BIKE FEST, MEZINÁRODNÍ MOTOSRAZ VAMPIRES atd.

Zahraniční vystoupení

SLOVENSKO, POLSKO, BĚLORUSKO, RAKOUSKO, NĚMECKO, USA, ANGLIE

Tuzemská klubová vystoupení

BRNO – Favál – jako předkapela BLAZE BAYLEY(UK), KRNOV – Kofola music club – jako předkapela SLADE (UK). Nespočet Českých a Moravských klubů a KD a také jako předkapela s TUBLATANKA, CITRON, ŠKWOR, ARAKAIN, TURBO.

Umístění v soutěžích

MEETING ROCKOWY Ozimek(PL) 2007 – finále 1.místo
METALGATE MASSACRE 2010 – finále 4. místo
ROCKARENA LÍHEŇ 2011 – finále 1. místo

Diskgrafie (bez singlů a kompilací)

1999 – MC A long way
2004 – CD On hte road again
2007 – CD Straight way to hell
2007 – DVD Live
2010 – CD Louder !
2011 – DVD 15 Years anniversary

2013 – CD Out There

2020 – CD Bludnej kruh